Vrh D

Rok 2013 charakterizuje plodnost, v jednom měsíci se nám narodila dcerka, vylíhlo 13 káčátek a Barynka přivedla na svět bandu šesti koťátek.

Jaro přišlo na Barynku brzy, ale opět jsme se nevyhnuli čekání kvůli rekonstrukci „Kazanova“ bytu.
Udržet Baryšku doma byl téměř nadlidský výkon. Ona nám to zpestřovala neustálým mrákáním, značkováním (řekla bych, že to měla promyšlené, aby nás co nejvíc trýznila, protože značkovala výhradně věci, které nám byly milé nebo jinak důležité), vypracované pokusy o útěk byli na denním pořádku.

Dočkali jsme se a na konci května jsme vyrazili za naším starým známým Kazanem.
Barynka nás dlouho napínala, ale bříško se jí začínalo pomalu kulatit, takže vrh D jsme očekávali na konci července.
Kvůli maličké dcerce s námi Baryška měla pár měsíců zakázáno spát v ložnici, takže když jsem 25. července ráno otevřela dveře pokoje, našla jsem Barynku ve skříni, jakou měla radost, když mě spatřila! Hned jsem jí připravila porodní pelech, přenesla ji do něj a za pár minut, přesně v 8:30 už spatřilo světlo světa první koťátko.
Dohromady jich bylo šest, tři holčičky a tři kluci, porod proběhl hladce, bez cizího zásahu, Barynka je šikovná maminka.

„Šestinedělí“ měla bláznivé, při každém zakňourání naší holčičky za mnou přiběhla a mňoukala a nejraději by si jí odtáhla k sobě do pelechu.
První dny trávila s koťátkama v pelíšku ve skříni, aby je náš synek neumazlil k smrti, Barynce i koťátkům to vyhovovalo, jen se nám kočičky snažila přemístit do nejvyšších přihrádek, z čehož jsme byli nervózní my.

Když se začínala batolit z pelechu, dostala své místo u nás v obýváku.
Legraci jsme si užili, když už koťátka chodila a Baryška se rozhodla, že si je schová zpět do tajného pelechu a vůbec jí nepřišlo divné, že přenáší dvanácté koťátko, jak vždycky mrňousci přiběhli zpátky.
Koťátka rostla, tlupa šesti koťátek byla v domku znát. Nešlo projít, aby nám na noze nevisela minimálně dvě koťátka, zametání a vytírání bylo nemožné, jízdu na mopu měli kočičky nejraději. Ale mělo to i své klidné chvilky, když si na nás všech šest koťátek polehalo a předlo.

S budoucími páníčky jsme se domluvili na jménech, tak nám doma pobíhala
Dasha Bára, Daalia Losto, Deisy Lily, Damián, Diego a Duncan.

Ač se to zdá k neuvěření, všechny jsme se je naučili rozeznávat.
Nejspolečenštější kocourek byl od malinka Damián zvaný Rysák (kvůli rysím střapečkům na ouškách), nejvýraznější osobnost a lump, vodník Duncan, nejmazlivější a nejklidnější Diego. Z holčiček největší divoženka Daalia Losto, která si oblíbila naší holčičku, největší krasavice Deisy Lily a v neposlední řadě nejrozumnější a svá Dasha Bára.

koted.JPG, 181kB vrhd.JPG, 181kB doci.JPG, 181kB

Více fotografií v galerii

Všech šest drobečků je již u nových páníčků. Damián odjel do Hradce Králové, jako dáreček k desátým narozeninám, Diego zvaný Manolo do Brna, kde dělá své paničce velikou radost, Duncan do Vídně v Rakousku, kde má kočiččí kamarádku Selene, je plánován na chov, Deisy Lily do Francie, 8.1.2015 se stala poprvé maminkou, mají chovatelskou stanici Midnight Blue, Daalia Losto (Dalinka) do Veltrub, v roce 2014 se stala neplánovaně maminkou čtyř kocourků s venkovskou krví, toto dobrodružství jí bohužel stálo zánět dělohy a následnou kastraci, teď žije doma i venku se svým kocouřím společníkem zrzavým Kóďou. Dasha Bára (Barynka) žije v Praze, kde se má jako v bavlnce.

Podle informací od páníčků se všem daří dobře, rostou jako z vody a jsou pro ně jejich kočičím potěšením.

diego5.JPG, 181kB damián2.jpg, 181kB lily1.JPG, 181kB diego1.JPG, 181kB diego2.JPG, 181kB damian s panickou.jpg, 181kB bara1.JPG, 181kB bara2.jpg, 181kB bara3.JPG, 181kB


Povídání o koťátkách z vrhu A

Povídání o koťátkách z vrhu B

Povídání o koťátkách z vrhu C

Povídání o koťátkách z vrhu E

Profil rodičů

kazan.jpg, 18kB

IC KAZAN BLUE GLANCE *CZ

narozen: 14.8.2002
rodokmen
testován: colorpoint, FIP, FIV a FeLV negativní
majitel: Monika Rališová
Praha
23.JPG, 18kB

BARABELL NERTHIANA *CZ

narozena: 7.2.2009
rodokmen
testována: colorpoint (rodiče), FIP, FIV a FeLV negativní
majitel: Pavla Jeryjová
Kolín
 
počítadlo.abz.cz